|
Kunst als ontwikkelingsweg
|
Rudolf Steiner ontdekte een samenhang tussen enerzijds de mens en de geneeskunde en anderzijds de verschillende kunstvormen.
Om gezond in de maatschappij te kunnen staan moet een mens zich in al zijn aspecten evenwichtig kunnen ontplooien. Als er om één of andere reden een disharmonie ontstaat, kunnen er spanningen ontstaan. Deze spanningen kunnen zowel op het psychische als op het fysische vlak hun weerslag hebben.
Kunstzinnige therapie kan jou helpen om de verbroken harmonie terug te vinden. Door het beoefenen van diverse kunstvormen leer je jezelf in te leven in de kunstzinnige processen. We werken voornamelijk met drie technieken die het waarnemingsvermogen aanscherpen: (vorm)tekenen en schilderen, boetseren en beeldhouwen.
Elk woord, elke daad van de mens is een schepping. De mens staat scheppend in de wereld en ieder drukt zich op zijn eigen unieke manier uit. Het werkstuk is als het ware het spiegelbeeld van de maker.
Door middel van de kunstzinnige therapie wordt deze scheppende kracht aangesproken en wordt datgene dat in disharmonie is geraakt, naar buiten gebracht, waargenomen en vervolgens geharmoniseerd. Dat geharmoniseerde beeld wordt weer naar binnen genomen waardoor een heilzame werking ontstaat. De verbinding die ontstaat met wat je maakt, brengt nl. een innerlijke beweging op gang. Het proces werkt verhelderend en kan jou weer in harmonie brengen en maakt het mogelijk om een nieuwe verbinding aan te gaan met jezelf en met de buitenwereld.
Niet het resultaat in de vorm van een mooi kunstwerk is het doel van kunstzinnige therapie, wel de weg er naartoe. Op die weg leer je je kwaliteiten en tekortkomingen kennen, hoe er mee om te gaan, ermee in dialoog te gaan. Er wordt naar gestreefd om deze tekortkomingen te overwinnen. Dit laatste maakt dan ook meteen duidelijk dat je niet kunstzinnig onderlegd hoeft te zijn om deze therapie te volgen. Het ondersteunt het genezingsproces.
De kunstzinnige therapeut zoekt voor jou een individuele weg die past bij jouw ontwikkelingsproblemen en mogelijkheden.
Ervaring is dus niet nodig. Plezier, genieten en uitproberen staan centraal. Al doende ontwikkel je een eigen kleur- en vormentaal. Kunstzinnig bezig zijn is goed voor je persoonlijke ontwikkeling. Iedereen werkt op zijn/haar niveau en tempo onder individuele begeleiding.

Vragen of suggesties?
Stuur ons gerust een mailtje: info@dakhuus.org
| Naam cursus |
Kunst als ontwikkelingsweg |
| Code |
8685 |
| Start/Data |
ma 05/12/11 |
| Aantal lessen |
6 lessen,
van 13.30 tot 15.45u |
| Bijdrage |
€ 140,00 OC
werkloos € 74,00 (incl. materiaal) |
| Lesgever |
Gwenny Lotens |
OC: deze cursus kan je betalen met opleidingscheques.
Bijdrage minus € 7,00 voor wie betaalt t.l. 1 maand vóór start van de cursus (niet geldig op werklozenprijs).
|